Mediacje rówieśnicze

MEDIACJA RÓWIEŚNICZA (1)

Mediacje rówieśnicze polegają na szukaniu rozwiązania konfliktu między uczniami przy pomocy mediatora – ucznia.

Zadaniem mediatora rówieśniczego jest pomoc kolegom w takiej wzajemnej komunikacji, która pozwoli na wyrażanie trudnych uczuć i wspólne szukanie rozwiązań.

ZASADY MEDIACJI

Dobrowolność – nikt nie może zmusić stronę/stron do mediacji, jest to decyzja samego ucznia, czy chce do niej przystąpić.

Akceptowalność – uczeń sam może wybrać osobę (spośród przeszkolonych mediatorów rówieśniczych), która będzie prowadziła spotkanie mediacyjne.

Neutralność – mediator zgodnie z zasadami mediacji nie ocenia, nie podaje gotowych rozwiązań, pomaga jedynie rozwiązać problem.

Poufność – wszystko, co dzieje się w trakcie spotkania mediacyjnego zostaje miedzy jego uczestnikami, a jedynie wynik mediacji może być informacją jawną.

Bezstronność – każda z osób biorących udział w spotkaniu jest traktowana w taki sam sposób, na równi.

REGULAMIN_MEDIACJI__ROWIESNICZYCH

Mediatorzy rówieśniczy w roku szkolnym 2023/2024:

Klasa 5a: Nadia Osicka, Nina Terlecka, Barbara Sobieraj, Natalia Kruk, Kinga Paśk

Klasa 5b: Martyna Żukowska, Daria Kujan, Maja Kwiatkowska, Wojtek Bruździński, Paweł Madejek, Michalina Wortolec

Klasa 6a: Hanna Pieda, Hanna Lemańczyk, Gabriela Seta

Klasa 6b: Lena Dudek, Aleksandra Kaczmarek,  Bartosz Gontarczyk, Damian Hećman