Hymn szkoły

Orle Biały leć do góry,

Ponad lasy, ponad chmury.

Wszystkim głoś, że nasza szkoła

Jest przyjazna i wesoła.

Leć nad morza, leć nad łąki,

Pola, miasta, inne kraje.

Odwiedź całą Europę

I głoś polskie obyczaje.

Biały Orle, każde dziecko

Z dumą Ciebie w sercu nosi.

Byłeś, jesteś, będziesz z nami,

Polakami i uczniami.

Słowa: Michał Mrowiński

Muzyka: Romuald Twardowski

Michał Mrowiński napisał słowa do hymnu szkoły w 2004 roku. Miał wtedy 11 lat i chodził do IV d. Osiągał bardzo dobre i celujące wyniki w nauce. Był uczniem sumiennym i ambitnym. Uczęszczał na dodatkowe zajęcia w szkole i poza nią. Już wtedy interesował się najnowszą technologią informacyjną. Jego mocną stroną była matematyka. Przejawiał również uzdolnienia literackie.

O wierszu, który stał się hymnem szkoły napisał wtedy: „W grudniu 2003r. wychowawczyni pani Katarzyna Felińska zadała naszej klasie IV d napisać wiersz na konkurs, dotyczący patrona szkoły Orła Białego. Długo zastanawiałem się jak do tego tematu podejść. Patrzyłem przez okno na latające ptaki i wtedy przyszedł mi do głowy pomysł na napisanie pierwszej zwrotki. Przypomniałem sobie, że w maju 2004 roku wchodzimy do Unii Europejskiej, więc pomyślałem, że warto, aby o Polsce dowiedziały się inne kraje. Było dla mnie oczywiste, że Orzeł jest ważny dla każdego Polaka. Bez wahania napisałem o tym w następnej zwrotce. Rymy układały się same. Moim rodzicom bardzo spodobał się ten wiersz. Tato z wrażenia przestał oglądać mecz!!! Czym prędzej usiadłem do komputera i przepisałem swój wiersz”.

Obecnie Michał jest absolwnetem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Wydziału Informatyki w Szczecinie. Interesuje się wszystkim co jest związane z nowymi technologiami oraz informatyką. Swoją przyszłość wiąże z programowaniem.

Informacje o kompozytorze muzyki do hymnu szkoły można znaleźć na stronie www.culture.pl .