Text size: A-A+

Wystawa żywności ekologicznej

W ramach Tygodnia Zdrowotno-Ekologicznego przygotowano wystawę żywności ekologicznej.

Uczniowie dowiedzieli się, że podczas produkcji takiej żywności zabronione jest używanie chemicznych pestycydów i nawozów syntetycznych. Stosowanie antybiotyków jest poważnie ograniczone, a modyfikacje genetyczne niedozwolone. Zwierzęta są dobrze traktowane. Żywność ekologiczna ma także małe wady: jest droga, mniej atrakcyjna wizualnie, szybciej się psuje. Unijny znaczek żywności ekologicznej – listek z gwiazdek na zielonym tle – gwarantuje, że produkt został wyprodukowany w UE zgodnie z przepisami dla rolnictwa ekologicznego.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content