Text size: A-A+

WYCIECZKA DO KRAINY 44 WYSP

W sobotę 21 października 2023 roku z okazji podsumowania rocznej działalność SKKT-PTTK Oddziału Świdwin odbyła się wycieczka autokarowa do Świnoujścia dla najaktywniejszych członków kół.
O godzinie 8:15 wyruszyliśmy w podróż do najdalej wysuniętego na północny zachód miasta w kraju, w województwie zachodniopomorskim – Świnoujścia. Jedynego w Polsce miasta położonego na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu
(łącznie 44) wyspach i wysepkach, graniczącemu z Niemcami. Do miasta można się dostać przeprawą promową. My jednak mieliśmy okazję wjechać nowo wybudowanym tunelem pod rzeką Świną (1800m). Na miejscu zwiedzaliśmy centrum miasta z ratuszem, port, promenadę
nadmorską, plażę. Największą atrakcją było zwiedzanie muzeum i  Fort pruskiej Twierdzy Świnoujście, wybudowany w latach 1856-1861, przeznaczony do obrony portu przed wrogimi okrętami. Nie obyło się bez konkursu z wiedzy o walorach turystycznych naszego powiatu i województwa. Każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek, napój, magnes i przypinkę tematyczną. Wycieczka miała charakter propagowania aktywnego wypoczynku, popularyzacji ciekawostek historycznych i krajoznawczych oraz integracji uczniów ze świdwińskich i gminnych szkół podstawowych.
Opiekunowie: Edyta Pietrucik i Aleksandra Gulbas

 

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content