Text size: A-A+

Warszawa jak z obrazka

Marcelina Tymińska, uczennica klasy 3b Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdwinie, przez kolejne lata nauki w szkole wykazywała talent plastyczny w zakresie działalności i ekspresji twórczej oraz w zakresie recepcji sztuk plastycznych. Swoje zdolności rozwijała także poza szkołą uczęszczając na zajęcia plastyczne do Świdwińskiego Ośrodka Kultury, gdzie pod opieką instruktora, Pani Barbary Biernat wykonała pracę plastyczną przesłaną przez szkołę na ogólnopolski konkurs plastyczny „Spotkania ze sztuką” organizowany przez Fundację Polska Grupa Energetyczna. Celem konkursu była popularyzacja, edukacja oraz propagowanie wiedzy z zakresu polskiego malarstwa wśród dzieci i młodzieży.

Komisja Konkursowa spośród 500. nadesłanych prac plastycznych wyłoniła 90 prac, których autorom przyznano tytuł laureata. Wśród laureatów znalazła się Marcelina. Oprócz nagrody indywidualnej wygrała wycieczkę do Warszawy dla całej klasy!

Fundacja Polska Grupa Energetyczna pokryła koszty transportu do Warszawy oraz koszty uczestnictwa klasy wraz z opiekunami w lekcji muzealnej. Lekcja odbyła się w Muzeum Narodowym w Warszawie i nosiła tytuł „Warszawa jak z obrazka”. Uwagę uczniów, wśród wielu dzieł sztuki, zwrócił obraz Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”.

Podczas pobytu w stolicy dzieci mogły zobaczyć Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca, Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pomnik Syrenki oraz Pałac Kultury i Nauki.

Gratulujemy i dziękujemy Marcelinie, dzięki której uczniowie mogli zobaczyć część ważnych i pięknych miejsc w stolicy naszego kraju oraz poznać historię Warszawy.

Za opiekę podczas wycieczki dziękujemy Paniom: Magdalenie Barskiej – Rogulskiej, Emilii Wierzbowskiej, Joannie Zielińskiej, a także naszym Rodzicom: Pani Jowicie Lemańczyk, Pani Paulinie Wilińskiej, Panu Pawłowi Tymińskiemu.

 

Zdjęcia: Paulina Wilińska, Joanna Zielińska.

Tekst: Beata Wachowiak, wychowawca klasy 3b.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 631226Odsłon razem:
  • 169Odsłon dzisiaj:
  • 7190Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content