Text size: A-A+

Tydzień Zdrowego Odżywiania

W dnia 23 -27 listopada odbył się w naszej szkole Tydzień Zdrowego Odżywiania. Jest to akcja, którą organizujemy od lat cyklicznie. Jej głównym celem jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. W ramach tegorocznej akcji zostały zrealizowane następujące przedsięwzięcia:

  1. Akcja “ Śniadanie daje moc” – wzięli w niej udział wszyscy uczniowie z naszej szkoły, którzy w ramach zajęć uczestniczyli w pogadankach o zdrowym odżywianiu, obejrzeli filmy i prezentacje multimedialne. Przygotowywali również samodzielnie II śniadanie, które wspólnie spożywali.
  2. W klasach 1-3 uczniowie wykonywali prace plastyczne i graficzne zachęcające do racjonalnego odżywiania.
  3. Na lekcjach biologii i plastyki uczniowie klas starszych wykonywali ulotki promujące zdrowy styl życia.
  4. Konkurs “Zdrowe i zabawne II śniadanie”, w ramach którego uczniowie przygotowywali samodzielnie II śniadanie. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w najbliższym czasie na stronie internetowej szkoły.
  5. Swoimi działaniami objęliśmy również liczne grono rodziców. Na najbliższym zebraniu wychowawcy zapoznają rodziców z prezentacją “ Prawidłowe żywienie dzieci w wieku szkolnym”.

 

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 620950Odsłon razem:
  • 34Odsłon dzisiaj:
  • 4453Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content