Klasa 2b wzięła udział w zajęciach z zakresu Zdrowia Psychicznego i Pierwszej Pomocy. Uczniowie rozpoznawali stany emocjonalne na podstawie obrazków. Przeprowadzono burzę mózgów na temat sposobów radzenia sobie ze smutkiem. Zaprezentowano ” magiczną apteczkę” z grafikami przedstawiającymi przytulenie, rozmowę, spacer i rysowanie. Pielęgniarka szkolna Pani Anna Pilip przeprowadziła praktyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się zakładać opatrunki, naklejać plastry oraz przeprowadzały resuscytację krążeniowo- oddechową. Uczniowie ćwiczyli symulację rozmowy telefonicznej pod numerem alarmowym 112. Podawali kluczowe informacje: kto wzywa pomoc, co się stało oraz miejsce zdarzenia. Zajęcia skutecznie połączyły dbałość o zdrowie fizyczne z edukacją i emocjach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych. Na koniec wszyscy zobowiązali się do wzajemnej troski o siebie, rówieśników i swoich bliskich.







