Text size: A-A+

Szczepienia na wirus HPV

Wciąż za mało w Polsce mówimy o HPV, a to wirus, któremu na świecie od 15 lat daje się odpór między innymi z pomocą szczepienia. W naszym kraju również zorganizowano program szczepień i serdecznie zachęcam rodziców dziewcząt do zgłaszania córek.

Link do zgłoszenia i informacji o programie Ministerstwa Zdrowia  poniżej. Formularz jest przygotowany konkretnie dla naszego subregionu – w programie jesteśmy przypisani do Szczecinka.

I jeszcze słowo do dziewcząt i Pań spoza grupy wiekowej objętej programem szczepień. Badajcie się. Wykonujcie cytologię regularnie. Namawiajcie do badań swoje mamy, babcie, ciocie, siostry, córki i kuzynki. To ważne! Cytuję za jedną z ministerialnych stron:

„Rak szyjki macicy jest bardzo podstępny i w pierwszym okresie przebiega bez niepokojących objawów. Choroba rozwija się często bezobjawowo, więc u wielu pacjentek wykrywana jest w fazie zaawansowanej i trudnej do wyleczenia. Jego rozpoznanie jest możliwe tylko dzięki cytologii, która pozwala na wykrycie raka szyjki macicy na wczesnym etapie choroby. Wcześnie zdiagnozowany rak szyjki macicy (w fazie przedinwazyjnej) cechuje się dobrym rokowaniem i daje duże szanse na całkowite wyleczenie.”

INFORMACJE I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

JAK DOŁĄCZYĆ DO PROJEKTU?

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 636838Odsłon razem:
  • 39Odsłon dzisiaj:
  • 3372Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content