Text size: A-A+

Światowy Dzień Zdrowia w klasie 3a

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Święto zostało ustanowione, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – 7 kwietnia 1948 roku. Na okoliczność obchodów Światowego Dnia Zdrowia każdego roku określany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który wymaga szczególnej uwagi. W 2024 roku  obchody Światowego Dnia Zdrowia będą organizowane pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Tegoroczny temat przypomina nam, że każdy człowiek ma prawo do dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych, edukacji i informacji, a także bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania, wysokiej jakości mieszkań, godnych warunków pracy i środowiska oraz wolności od dyskryminacji. W klasie 3a obchody Dnia Zdrowia rozpoczęliśmy od prezentacji na temat zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. Uczniowie rysowali piramidę zdrowego odżywiania a na koniec zajęć wspólnie zrobiliśmy pyszne i pełne witamin koktajle jogurtowo-owocowe. Mniam

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content