Text size: A-A+

Spotkanie z producentem zdrowej żywności

Temat zdrowej żywności, zdrowego odżywiania się powinien być jak najczęściej omawiany z uczniami, a szczególnie tymi najmłodszymi, ponieważ dopiero uczą się o tym jakie produkty są dobre, a jakich należy unikać.

22 marca uczniowie klas 3a, 3b,1a, 1b uczestniczyli w spotkaniu z p. Janem Helwigiem, producentem zdrowej żywności, który w ciekawy sposób omówił czym jest żywność ekologiczna i jakie ma znaczenie dla nas . Uczniowie dowiedzieli się również na tym spotkaniu o szkodliwości cukru, glutenu, fluoru, aspartamie, a także bisfenolu- związku chemicznym , który wykorzystywany jest do produkcji tworzyw sztucznych. Mamy nadzieję, że robiąc zakupy będą wybierali zdrowe, ekologiczne produkty jak zapewniali po spotkaniu.

Grażyna Tyszkiewicz

 

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 631212Odsłon razem:
  • 155Odsłon dzisiaj:
  • 7176Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content