Text size: A-A+

Spotkanie z policjantem w klasie 3a

“Zasady bezpieczeństwa w szkole i poza nią oraz odpowiedzialność nieletnich”  to temat spotkania, które miało miejsce 5 kwietnia w klasie 3a. Spotkanie prowadził podkom. Wiesław Dynek.

Celem wizyty było przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat bezpieczeństwa oraz zasad zachowania się w szkole i poza nią. Policjant przypomniał uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych, które każde dziecko powinno posiadać. Mówił również o zasadach jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Policjant mówił także o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników oraz pracowników szkoły i co za tym idzie, jakie konsekwencje ponoszą uczniowie. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa i odpowiedzialności nieletnich oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.
Serdecznie dziękujemy przedstawicielowi Policji za wizytę w naszej klasie. Spotkanie zorganizowała Aleksandra Gulbas.
Tekst: Aleksandra Gulbas

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622384Odsłon razem:
  • 119Odsłon dzisiaj:
  • 5887Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content