Text size: A-A+

Spotkanie promujące projekt ,,Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” Erasmus+

W dniu 4 listopada 2021 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie mające na celu upowszechnianie i promowanie projektu,,Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” Erasmus+ finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Spotkanie było również okazją do zaprezentowania rezultatów przedsięwzięcia „Granice mojego języka są granicami mojego świata”, które nasza szkoła realizuje od września 2020 r. w ramach wyżej wspomnianego projektu.

Na spotkanie zostali zaproszenie dyrektorzy oraz nauczyciele z miejskich i gminnych szkół podstawowych oraz z miejskich szkół ponadpodstawowych.

W pierwszej części spotkania zaproszonym gościom przedstawiono priorytety i cele projektu ,,Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” Erasmus+. W dalszej części, gospodarze spotkania podzielili się doświadczeniami zdobytymi podczas kursów językowych. Przedstawili wrażenia z odbytych szkoleń, podczas których podnosili kompetencje językowe i kulturowe. Opowiedzieli o podróżach do Niemiec, Anglii, na Maltę oraz Cypr, o pokonywaniu bariery językowej i doświadczeniu, jakie zdobyli w kontaktach z nauczycielami z innych szkół i krajów.

Na zakończenie spotkania goście obejrzeli interaktywną wystawę prezentującą informacje i ciekawostki o państwach mobilności. Wystawę przygotowali nauczyciele i uczniowie w związku z obchodzonymi w szkole Dniami Erasmusa. Spotkanie zakończyły rozmowy o projekcje Erazmus+, prowadzone przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku.

Mamy nadzieję, że zaprezentowane na spotkaniu informacje zachęcą inne szkoły do realizacji projektu, który daje niezwykle duże możliwości rozwoju osobistego, kulturowego, językowego, pozwala zdobyć nowe doświadczenia i przede wszystkim przyczynia się do podniesienia jakości pracy szkoły.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content