Text size: A-A+

Spotkania przed mobilnościami

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”

Od 1 października 2020 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orła Białego w Świdwinie realizuje projekt unijny „Granice mojego języka są granicami mojego świata”.

Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” Erasmus+. Szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 145 727,25 PLN. Projekt będzie realizowany do końca marca 2022 roku.

Celem projektu jest podniesienie jakości pracy szkoły poprzez udział nauczycieli w mobilnościach zagranicznych, takich jak kursy i szkolenia, w trakcie których zwiększą swoje kwalifikacje zawodowe w zakresie metodyki i znajomości języka obcego oraz nawiążą międzynarodową współpracę. Wzrost kompetencji nauczycieli zwiększy atrakcyjność prowadzonych przez nich lekcji i wzrost motywacji uczniów do nauki.

W trakcie realizacji projektu 12 nauczycieli w okresie wakacyjnym weźmie udział w szkoleniach zagranicznych. Szkolenia odbędą się w Anglii, Niemczech, na Cyprze i Malcie.

Nauczyciele przygotowujący się do mobilności zagranicznych wzięli już udział w kursie językowym przeprowadzonym przez szkołę językową The English Studio w Świdwinie. Uczestniczyli również w szkoleniach kulturowym i merytorycznym, podczas których poznali kulturę i obyczaje krajów goszczących oraz zaplanowali swoje wyjazdy.

Wiedza i doświadczenie zdobyte w czasie mobilności, jak i trwania całego projektu pomoże w budowaniu nowoczesnej placówki, w której priorytetem jest wysoka jakość kształcenia połączona z atrakcyjnością zajęć.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 620953Odsłon razem:
  • 37Odsłon dzisiaj:
  • 4456Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content