Text size: A-A+

Sport to zdrowie…i nie tylko, czyli co nam daje aktywność fizyczna?

Podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej daje nam wiele korzyści.

Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Jedną z podstawowych korzyści, jaką daje nam sport, jest mniejsze prawdopodobieństwo zapadnięcia na wiele chorób. Dodatkową korzyścią z podejmowania aktywności fizycznej jest utrzymanie prawidłowej wagi ciała. Podczas ćwiczeń nasila się szybkość spalania kalorii, co wpływa na redukcję tłuszczu i trwałe osiągnięcie idealnej sylwetki.

Kolejną istotną korzyścią wynikającą z uprawiania sportu jest poprawa nastroju, ponieważ:

– poprzez ruch polepsza się nasza wydajność umysłowa, czyli zwiększa się zdolność zapamiętywania;

– regularne ćwiczenia obniżają prawdopodobieństwo zachorowania na depresję i inne zaburzenia nastroju – dzieje się tak, ponieważ podczas ćwiczeń wydziela się serotonina odpowiedzialna za poczucie szczęścia;

– sport daje poczucie satysfakcji, przez co wzrasta nasza samoocena;

– poprzez ruch rozładowujemy negatywne emocje.

Aby to wszystko osiągnąć, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Orła Białego w Świdwinie, mają szeroki wachlarz zajęć sportowych.

W ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w mieście Świdwin uczniowie klas III mają zajęcia z nauki pływania. Uczniowie klas starszych doskonalą swoje umiejętności pływackie na zajęciach WF w Parku Wodnym Relax.
W ramach programu „Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne” odbywają się zajęcia takie jak:

– gimnastyka korekcyjna dla klas I-III oraz IV-VIII,

– zajęcia sportowe- fitness dla klas I-III oraz IV-VIII,

– zajęcia karate,

– zajęcia taneczne.

Uczniowie klas V i VI biorą udział w zajęciach indywidualnych z gimnastyki korekcyjnej w ramach programu pt. „Dbamy o zdrowie dzieci z subregionu szczecineckiego – profilaktyka wad postawy”.
W ramach Programu Szkolnego Klubu Sportowego (WSZS – Szczecin) dziewczęta i chłopcy klas IV-VIII mają możliwość uczestniczyć w zajęciach gier zespołowych co stanowi ciekawą formę aktywności, która oprócz poprawiania kondycji kształtuje postawę uczciwej rywalizacji, czyli fair play.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content