Rozwijamy kompetencje społeczne naszych uczniów

Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w wyjątkowych lekcjach wychowawczych dotyczących inteligencji emocjonalnej(EQ).

Podczas zajęć rozwijali umiejętność rozumienia, wykorzystania i zarządzania własnymi emocjami w pozytywny sposób, tak aby łagodzić stres. Uczniowie poznali zasady skutecznej komunikacji, uczyli się pokonywać wyzwania i rozładowywać konflikty. Rozwijanie inteligencji emocjonalnej od najmłodszych lat pomoże młodym ludziom budować dobre relacje, odnosić sukcesy oraz osiągać wyznaczone cele. Podczas zajęć uczniowie  rozwijali i kształtowali swoje kompetencje osobiste i społeczne, które są ważne w każdym aspekcie życia.

Działanie zostało zaplanowane w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie i zostało realizowane  dzięki Radzie Rodziców, która ufundowała cykl e-lekcji.