Text size: A-A+

Program profilaktyczny ,,Skóra pod lupą”

Nasza szkoła przystąpiła do programu „Skóra pod lupą”, którego celem jest edukacja uczniów na temat nowotworów złośliwych skóry, ze szczególnym uwzględnieniem czerniaka, w tym budowanie odpowiedzialnych zachowań i prozdrowotnych postaw młodzieży.
W ramach programu, na lekcjach biologii, uczniowie z klasy 7a, 7b oraz 8a zapoznali się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi raka skóry oraz obejrzeli film profilaktyczny. Podczas zajęć dowiedzieli się jakie czynniki zwiększają prawdopodobieństwo
zachorowania na czerniaka, na co zwracać uwagę podczas comiesięcznej kontroli zmian na skórze oraz w jaki sposób lekarz dermatolog przeprowadza badanie zmian skórnych. Uczniowie wypełnili ankietę, podczas której wykazali się dużą wiedzą dotycząca poruszanej problematyki. Doskonale wiedzieli w jakich godzinach należy unikać słońca, kiedy należy udać się do lekarza dermatologa. Wykazali się znajomością fototypu urody który jest najbardziej narażony na raka skóry. Młodzież wie, że opalanie się na solarium jest szkodliwe dla skóry. Po lekcji uczniowie wypełnili ankietę ewaluacyjną. Poruszany temat okazał się dla nich ważny, a przekazane informacje przydatne.
Lekcja według uczniów była ciekawa. Najważniejsze jednak jest to, że wszyscy uczniowie planują regularne oglądać i kontrować u dermatologa swoją skórę. Zamierzają także zachęcać swoich najbliższych do dbania o stan skóry i jej regularna kontrolę.
Edukacyjno – informacyjny program profilaktyki nowotworów skóry jest bardzo ważny i zamierzamy go konturować w kolejnych latach.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami na temat nowotworów skóry.
Koordynator programu: Agnieszka Górska

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 631220Odsłon razem:
  • 163Odsłon dzisiaj:
  • 7184Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content