Text size: A-A+

Palenie szkodzi zdrowiu!

W ramach działań przewidzianych w programie Szkoła Promująca Zdrowie, na lekcjach biologii w klasach 7a, 7b oraz 8a odbyły się zajęcia, na których uczniowie poznali skutki palenia e-papierosów. Z prezentacji przygotowanej przez nauczyciela uczniowie dowiedzieli się, że e-papierosy zwierają nikotynę, glikol propylenowy, glicerol, substancje zapachowe. Nikotyna to silny narkotyk, który ma właściwości trujące i uzależniające. Pozostałe składniki są pozornie bezpieczne, jednak podczas ich podgrzewania powstają toksyczne substancje, które negatywnie wpływają na ludzki organizm. Już samo wdychanie ogrzanej pary wodnej szkodliwie wpływa na nasze drogi oddechowe i płuca. Temat był dla uczniów ważny i skutkował ciekawymi dyskusjami i refleksjami.
Dodatkowo Michalina z klasy 7b i Zosia z klasy 4a przygotowały krótki filmik, pokazujący w jaki sposób papierosy zanieczyszczają nasze płuca. Zachęcamy do jego obejrzenia.
Pamiętaj: Palenie szkodzi zdrowiu!

Nauczycielka biologii: Agnieszka Górska

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 636828Odsłon razem:
  • 29Odsłon dzisiaj:
  • 3362Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content