Text size: A-A+

Obchody NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w naszej szkole

„Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty Listopada!…
Tym, co zmarli za Ojczyznę
Hołd wdzięczności Polska składa.

Dzień 11 listopada jest szczególny dla całej Polski. Upamiętnia, bowiem rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę rozdartą przez zaborców. W latach 1772, 1793, 1795 Rosja, Prusy i Austria dokonały rozbiorów Polski. Na 123 lata Ojczyzna nasza dostała się do niewoli. Jednak nasi rodacy nigdy nie pogodzili się z utratą suwerenności.
Pragnęli, aby Polska była wolna i w takiej intencji bili się z wrogiem…
Od 105 lat możemy cieszyć się wolnością. Dzisiaj uczciliśmy tę rocznicę uroczystym wykonaniem Hymnu oraz krótkim rysem historycznym. Nasi uczniowie biorąc udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej pięknie wyśpiewali swój szacunek do naszej Ojczyzny.
Laureatami zostali w kategorii klas 0 – 3: Rozalia Mańkut, Aleksander Nickiel oraz klasa 3b
W kategorii klas 4 – 8 : Natalia Kieruzel, Laura Markiewicz, Lena Dudek.

Serdecznie gratulujemy.

Wideo

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content