Text size: A-A+

Nauczycielskie mobilności – Malta

Przygoda na Malcie rozpoczęta.
Poza nauką języka angielskiego, poznajemy ciekawych ludzi z całego świata. Po zajęciach spacerujemy wąskimi uliczkami uroczego miasta St. Paul’s Bay. Ponieważ upał doskwiera, kąpiemy się w przejrzystej wodzie Morza Śródziemnego.Próbujemy lokalnych potraw, podziwiamy niezwykłą gościnność mieszkańców. Wszędzie porozumiewamy się po angielsku.

#erasmusplus #malta #pracowitewakacje

    

Pozdrowienia z Valletty W poniedziałek rozpoczęłyśmy zajęcia w szkole Easy English w najmniejszej i najpiękniejszej stolicy europejskiej, w Vallettcie. W godzinach rannych i południowych uczymy się języka angielskiego, poznajemy ciekawych ludzi z całego świata, ich kulturę, tradycje i zwyczaje. Popołudniami zwiedzamy Maltę, Vallettę i inne miejscowości położone na wyspie. Odwiedziłyśmy już przepiękne ogrody Lower Barracca Gardens oraz pomnik upamiętniający ofiary 3-letniego Wielkiego Oblężenia Malty. Podziwiałyśmy także konkatedrę św. Jana, której wnętrze uchodzi za najznakomitsze na świecie. Na szczególną uwagę w świątyni zasługuje obraz Ścięcie św. Jana Chrzciciela Caravagga. W położonym nad zatoką św. Pawła akwarium obserwowaliśmy perfekcyjnie odtworzony podwodny świat Morza Śródziemnego. Malta to przepiękny kraj, który zrobił na nas ogromne wrażenie.Cieszymy się, że udział w programie ERASMUS dał nam szansę na rozwijanie umiejętności językowych oraz na poznawanie nowych miejsc i ludzi . Agnieszka Górska, Anna Kuzio, Katarzyna Kosmala

      

Dzisiaj opowiemy Wam, jak wygląda nauka języka angielskiego w GV Malta School. O godzinie 9.00 rozpoczynamy zajęcia. Przed wejściem do szkoły, mamy mierzoną temperaturę. Wchodzimy do klimatyzowanych klas i pracujemy w grupach. Najczęściej na początku gramy w grę dydaktyczną i odpowiadamy na pytania związane z różnymi dziedzinami naszego życia. Następnie czytamy teksty, tłumaczymy je i rozmawiamy o nich. O godzinie 10.30 rozpoczyna się przerwa.Zazwyczaj spędzamy ją na szkolnym tarasie, gdzie spotykamy uczestników kursu z Polski i innych krajów. Mamy okazję, aby zapoznać się z literaturą angielską. W szkole znajdują się półki z książkami w języku angielskim.

Po przerwie wracamy do klimatyzowanych klas i dalej pracujemy: rozwiązujemy ćwiczenia, słuchamy tekstów i rozmawiamy o nich. Po zajęciach odrabiamy pracę domowe i doskonalimy znajomość języka angielskiego, porozumiewając się z mieszkańcami Malty.

Język angielski pomaga przełamać nam bariery językowe.Zdajemy sobie sprawę, że jego znajomość we współczesnych czasach jest nieodzownym elementem życia każdego człowieka.

Zachęcamy więc wszystkich do jego nauki. Learn English !!!

Ewa Marciniak, Małgorzata Ziółkowska, Magdalena Szydłowska

     

Z przyjemnością informujemy, że dzisiaj ukończyłyśmy kurs języka angielskiego w GV Malta English Centre. Otrzymałyśmy certyfikaty potwierdzające znajomość języka angielskiego. Jesteśmy zadowolone, że nasza szkoła bierze udział w programie Erasmus+, który dał nam możliwość pobytu na Malcie i zapewnił kontakt z żywym językiem

Małgorzata Ziółkowska, Magdalena Szydłowska, Ewa Marciniak

Kurs ‘Creative Methodology’ w Alpha School of English na Malcie dobiegł końca.

W szkoleniu brali udział nauczyciele z różnych krajów, m.in. z Niemiec, Czech, Hiszpanii i Polski.Prowadząca zajęcia, pani Sarah to bardzo ciepła osoba, profesjonalistka w dziedzinie nowoczesnych metod pracy w szkole. Kurs językowo – metodologiczny miał charakter zajęć praktycznych. Uczestnicy poznawali ciekawe strony internetowe i aplikacje, aby stworzyć wlasne gry, prezentacje, quizy, testy, blog. Podsumowaniem pierwszego tygodnia nauki było przeprowadzenie fragmentu lekcji. Bogate w nowe wiadomości i znajomości. Mam nadzieję że nawiązane tu kontakty zaowocują projektami miedzynarodowymi w nowym roku szkolnym.

W ramach zajęć Alpha School of English zorganizowała dwie wycieczki. Pierwsza to wizyta w Akwarium Narodowym, gdzie można było podziwiać ryby, skorupiaki i gady zamieszkujące Morze Śródziemne. Podczas drugiej wycieczki udaliśmy się do dawnej stolicy Malty, Mdiny zwanej “Miastem ciszy”. Jest to średniowieczne miasteczko z wąskimi uliczkami i pięknym widokiem na wyspę.

Udział w kursie to niezwykłe przeżycie.

    

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 620938Odsłon razem:
  • 22Odsłon dzisiaj:
  • 4441Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content