Text size: A-A+

Międzyszkolny Konkurs ,,Świdwin moje miasto” w „Jedynce”

Świdwin (niem. Schivelbein) – miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, siedziba powiatu świdwińskiego, położone na Wysoczyźnie Łobeskiej nad Regą, przy drogach wojewódzkich: nr 151nr 152nr 162 oraz przy linii kolejowej nr 202, łączącej Stargard z KoszalinemSłupskiem i z Gdańskiem” – tak brzmi początek informacji o naszym mieście na stronie encyklopedii internetowej. Jednak uczniowie klas III świdwińskich szkół podstawowych, którzy spotkali się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Orła Białego w Świdwinie na Międzyszkolnym Konkursie ,,Świdwin moje miasto” mogliby znacząco uzupełnić ten lakoniczny zapis.

Uczniowie reprezentujący poszczególne szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy i zmagali się z pytaniami tematycznie związanymi ze Świdwinem. Konkurs przebiegał w formule dydaktycznej gry edukacyjnej, której głównym celem było rozwijanie i wzmacnianie poczucia przynależności do środowiska lokalnego i zintegrowanie uczniów ze świdwińskich szkół. 

Uczestnicy zostali losowo przyporządkowani do poszczególnych drużyn oznaczonych kolorami.  W utworzonych zespołach znaleźli się przedstawiciele każdej placówki:

drużyna Zielonych – Oliwier, Julia, Aleksander, Piotr,

drużyna Żółtych – Antonina, Aniela, Eliza, Ksawery,

drużyna Niebieskich – Adam, Hanna, Miłosz, Jennifer,

drużyna Czerwonych – Dawid, Nela, Julia, Jakub.

W skład komisji konkursowej weszli zaproszeni goście: Pan Robert Chaiński, Kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu, Pani Anna Terlecka, Pracownik Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Funduszy, Pani Anna Lipkowicz, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Pani Beata Kopaczewska, Nauczyciel PSP nr 2, Pani Julita Berkowska, Nauczyciel PSP nr 3, Pani Lucyna Pest – Kołt , Nauczyciel PSP nr 4. 

Podczas udzielania odpowiedzi na wylosowane pytania i podczas rozwiązywania zadań specjalnych zespoły świetnie się bawiły, a komisja konkursowa nie mogła wyjść z podziwu nad ogromną ilością wiadomości o naszym mieście, jaką dysponowali uczestnicy. 

Komisja Konkursowa z przyjemnością wręczyła równorzędne nagrody każdemu uczestnikowi gry edukacyjnej o Świdwinie.  

Gratulujemy zwycięzcom. 

Dziękujemy Panu Piotrowi Felińskiemu, Burmistrzowi Miasta Świdwin za patronat  nad konkursem. 

Za ufundowanie nagród dziękujemy Urzędowi Miasta Świdwin oraz Radzie Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdwinie.

Przygotowanie konkursu: Zespół Scrumowy nr 1.

Prowadzenie konkursu: Anna Kuzio, Beata Wachowiak.

Tekst i zdjęcia: Beata Wachowiak.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content