Text size: A-A+

Kobiety w historii.

Od wieków panie postrzegane były jako strażniczki domowego ogniska. Jednakże niektóre z nich zapisały się na kartach historii. Nie zawsze doceniane przez społeczeństwo dokonywały i odkrywały nieznane. Zajmowały się fizyką jądrową, malarstwem, lotnictwem. Miały swoje pasje i marzenia. Uczniowie klas 5 i 7 na zajęciach historii przypomnieli sylwetki wielu z nich wykonując krótka prezentację w języku angielskim. Opowiedzieli o Marii Skłodowskiej – Curie, Elżbiecie II, Amelii Earhart, Tamarze Łempickiej, Elizie Orzeszkowej. Zapraszamy do obejrzenia jednej prezentacji. Więcej prac uczniów do obejrzenia na naszej szkolnej, wirtualnej gazetce.

Maksymilian_Zborowski_-_Kobiety_w_historii.
Cecilia_Payne-Gaposchkin
Cori
Eliza_Orzeszkowa

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 631208Odsłon razem:
  • 151Odsłon dzisiaj:
  • 7172Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content