Text size: A-A+

Wycieczka do kina

W piątek, 19 kwietnia uczniowie z klasy 7a wybrali się do kina w Koszalinie, aby oglądnąć film pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak”. Na początku zobaczyliśmy postać Juliana, który w pierwszej części pt. „Cudowny chłopak” był prześladowcą i został usunięty ze szkoły za znęcanie się nad młodszym kolegą. Dopiero niezwykle wzruszająca historia opowiedziana przez babcię chłopca uświadamia mu znaczenie wrażliwości wobec słabszych i reagowania na krzywdę innych. Film dotykał problemów prześladowania w szkole, antysemityzmu i ksenofobii. Miał również wartościowe konteksty z edukacji historycznej. Pokazywał II wojnę światową, zagładę Żydów i okupację nazistowską w różnych krajach Europy.

Uczniowie poznali niezwykłą historię o empatii, tolerancji, akceptowaniu inności, w tym niepełnosprawności. Mam nadzieję, że główne przesłanie filmu „Nie bądź obojętny, reaguj na zło” zostanie na zawsze z młodymi ludźmi.
To był dobrze spędzony dzień, wypełniony wartościowymi przemyśleniami.
Bardzo dziękuję pani Edycie Pietrucik i Alinie Kasprzak za pomoc w opiece nad uczniami podczas wycieczki.
Wychowawczyni klasy 7a Agnieszka Górska

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content