Text size: A-A+

Europejski Dzień Mózgu

Europejski Dzień Mózgu przypada 18 marca i obchodzony od 1989 r. Celem święta jest upowszechnienie wiedzy o mózgu, który wciąż pozostaje jednym z najbardziej tajemniczych i fascynujących narządów człowieka.

Z tej okazji, w naszej szkole, w dniach 17-18 marca po raz pierwszy zorganizowano Dni Mózgu.

Na korytarzach pojawiły się zagadki, quizy, sudoku, rebusy, które można było rozwiązywać podczas przerw. Na godzinach wychowawczych uczniowie wykonali plakaty pt. „Jak dbać o mózg”, które później ozdobiły korytarze. W szkole pojawiły się gazetki dotyczące złudzenia optycznego oraz niewidzialnych obrazów 3D czyli stereogramów. Uczniowie klas starszych na lekcjach biologii zapoznali się z ciekawostkami o mózgu oraz oglądali prezentację, która zachęcała do dbania i rozwijania mózgu. Do akcji włączyła się także nasza Pani Pedagog, która przeprowadziła we wszystkich klasach zajęcia. Uczniowie dowiedzieli się, że bardzo ważna jest współpraca półkul mózgowych czyli rozwój integracji bilateralnej. Pani Agnieszka uświadomiła wszystkim, że trenując mózg możemy usprawnić jego funkcjonowanie i efektywniej wykorzystywać możliwości naszego umysłu. Trening i zabawy sprawiły dzieciom wiele radości.

Dni Mózgu zostały zorganizowane w ramach programu Szkoły Promującej Zdrowie.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 612460Odsłon razem:
  • 55Odsłon dzisiaj:
  • 4801Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content