Text size: A-A+

,, Dzień Zdrowego Odżywiania Się w Jedynce”

Nasza szkoła znajduje się w sieci Szkół Promujących Zdrowie, z czego jesteśmy bardzo dumni. Podejmujemy różnorodne działania mające na celu zachęcenie naszych uczniów i ich rodziny do dbania o zdrowie. Niedawno, bo 25 października, obchodziliśmy Dzień Zdrowego Odżywiania Się. Ale działania związane z tym dniem odbywały się przez cały tydzień od 23 do 27 października  i włączyli się w nie nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie i ich rodzice.

          Jakie przedsięwzięcia zostały zrealizowane?

  • Na gazetce wirtualnej mogliśmy obejrzeć ciekawostki na temat różnych produktów, które spożywamy, ich wartości kalorycznych oraz znaczenia dla zdrowia. Gazetkę przygotował wraz z uczniami p. J. Pawelec,
  • Na zajęciach matematyki pod kierunkiem p. M. Szydłowskiej oraz p. K. Kajdera uczniowie liczyli wskaźnik BMI,
  • Odbyły się aktywne przerwy , podczas których uczniowie mogli wziąć udział w różnych sportowych konkurencjach. W prowadzenie i przygotowanie aktywnych przerw włączyli się –p. E. Pietrucik, p. A. Górska oraz uczniowie klasy 7a,
  • Informacje dla społeczności uczniowskiej na temat zasad prawidłowego odżywiania się przygotowała p. E. Marciniak,
  • Na zajęciach techniki klasy starsze pod kierunkiem p. J. Pawelca oraz klasy młodsze pod kierunkiem wychowawców przygotowywały prace plastyczne na konkurs ,, Talerzyk Zdrowia”,
  • Przedstawiciele Koła Odkrywców Przyrody przygotowali wystawę talerzyków promujących zdrowe odżywianie się, spośród których komisja w składzie: M. Skoczylas, p. E .Pietrucik, p. A. Kasprzak oraz Marysia Owsiak i Hania Gulbas z klasy 7a wybrali najładniejsze prace.

Oto wyniki konkursu:

Osoby wyróżnione w klasach młodszych to: Lena Hećman –kl.2b; Mikołaj Baran –kl.2a; Nadia Pogorzelska-kl.2a; Lena Dylewska-kl.3b; Lena Baran-kl.3b.

Osoby wyróżnione w klasach starszych to: Rozalia Buniak-kl.4b; Alan Czarny-kl.5b; Kinga Paśk-kl. 5a; Hanna Pieda-kl.6a; Paweł Madejek-kl.5b

Gratulujemy osobom wyróżnionym!!!

  • Włączyliśmy się również do Akcji ,,ŚNIADANIE DAJE MOC” . Starsi uczniowie na g-w oraz młodsi na lekcjach zaproponowanych przez nauczycieli klas 0-3 spożywali zdrowe śniadania, które zorganizowali wspólnie i z pomocą rodziców. Dziękujemy rodzicom za upieczenia chleba oraz przygotowanie smacznych, zdrowych przekąsek.      Mamy nadzieję, że dbałość o zdrowie stanie się najważniejszym wyzwaniem dla naszych uczniów.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content