Text size: A-A+

Dzień KreAtyWNośCi i InNowAcJi w naszej szkole

W dniu 22.04.2024r w naszej Jedyneczce obchodziliśmy Dzień KreAtyWNośCi i InNowAcJi. Tego dnia na szkolnych korytarzach pojawiły się stanowiska do kreatywnych działań. Na parterze uczniowie mogli wziąć udział w wyścigach na największego łakomczucha i zjadacza spaghetti oraz odwzorowaniu układów z kolorowych piłeczek na
wytłaczankach od jajek. Mini chusta z prześcieradła posłużyła jako pole golfowe z dołkami na piłeczki. Na I piętrze znajdowało się laboratorium eksperymentów w wykonaniu naszych uczniów: Bartka z kl. 4b oraz Leny i Zosi z kl. 3b. Przy kolejnym stanowisku dziewczynki z kl. 2b Klara i Lea wykonały bardzo pomysłowego Eko Robota. Na balonowych głowach można było stworzyć fantazyjne fryzury i makijaże. Na II piętrze uczniowie mieli do pokonania ,,stópkowo- łapkową” ścieżkę a artyści mogli się ,,wyżyć twórczo” na nietypowej sztaludze. W świetlicy szkolnej młodzi projektanci mody zajęli się tworzeniem nietypowych koszulek . Świetliczaki stworzyły też ,, coś z niczego” rozbudzali swoją kreatywność w wytworach z papieru. Na zajęciach Zippiego rozmowie o emocjach towarzyszyły kreatywne rozwiązania problemów. Na plastyce kl. 4a malowała plasteliną ,, Zwierzaki – cudaki” natomiast kl. 6b tworzyła ,,Nietypowe budowle”. Uczniowie klasy 3b zaprezentowali, wcześniej przez siebie zrobione, ekologiczne roboty.
Ogłoszony był również konkurs i wyłoniono zwycięzców:
– Najciekawsze przebranie- Julia z kl.2b
– Odjazdowa fryzura- Zosia z kl. 3b
– Nietypowy plecak- Oliwia z kl.3a
Zapraszamy do obejrzenia na wirtualnej gazetce prac wykonanych przez uczennicę kl. 6a –Marysię.
Poniedziałkowe szaleństwa zachęcały uczniów do twórczego myślenia oraz poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań. Wszystkie gry i zabawy miały na celu pokazanie metod aktywnego spędzania czasu, realizację i rozwijanie swoich zainteresowań, zdolności i umiejętności z dala od szklanych ekranów. Ten dzień pokazał nam wszystkim to,
że aby się świetnie bawić nie potrzeba nam markowych zabawek, laptopów i telefonów. Jak powiedział Walt Disney ,,Tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza !.
Serdeczne podziękowania dla uczennic z kl.7a za pomoc i koordynację przedsięwzięcia.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622385Odsłon razem:
  • 120Odsłon dzisiaj:
  • 5888Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content