Text size: A-A+

Dzieci z grupy 0a w programie Mali Wielcy Odkrywcy

Miło nam poinformować, że grupy 0a spełniła wszystkie warunki regulaminu programu Mali Wielcy Odkrywcy organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i otrzymała Pakiety Naukowe. Program podzielony jest na 3 bloki tematyczne. Pierwszy etap dotyczy energii. W trakcie zajęć dzieci między innymi zbudują proste obwody elektryczne, dowiedzą się, jakie są przejawy energii w przyrodzie oraz jak powstają paliwa kopalne. Drugi etap dotyczy ekologii. Dzieci dowiedzą się między innymi czym jest smog, jak poprawnie segregować śmieci oraz jak oszczędzać różne zasoby. Trzeci etap dotyczy roślin. Dzieci dowiedzą się na przykład, czego rośliny potrzebują do wzrostu, jakie właściwości ma gleba oraz jak przygotować prosty filtr do wody. Dzieci uczą się najbardziej, wtedy kiedy są zaangażowane, w to, co robią, czego się uczą. Bezpośrednie doświadczenia ważne są zarówno w rozwijaniu wiedzy, umiejętności, jak i w nabywaniu kompetencji społecznych i emocjonalnych.

Koordynatorem programu jest pani Ania Santkiewicz

 

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 620953Odsłon razem:
  • 37Odsłon dzisiaj:
  • 4456Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content