Text size: A-A+

Dni Mózgu w Jedynce

W dniach 14-15 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dni Mózgu. Mózg jest jednym z najważniejszych organów naszego ciała. Warto wiedzieć, jak jest zbudowany i jak go rozwijać. W ramach obchodów tych dni uczniowie naszej szkoły na przerwach rozwiązywali różnego rodzaju zadania wymagające myślenia. Uczniowie mogli poszukać wyjścia z labiryntu, odszukać wyrazy w rozsypance literowej, rozwiązywać sudoku, znaleźć różnice między obrazkami, rozwiązywać rebusy oraz rozwiązywać wiele logicznych zagadek. Za każdą rozwiązaną zagadkę uczniowie otrzymywali słodki poczęstunek.
Uczniowie mogli przeczytać informacje o mózgu na gazetce wirtualnej i na gazetkach ściennych, Uczniowie klas IV-VIII przygotowali również plakaty na tematy dotyczące pracy mózgu.
Aby uwolnić “mózg” od natłoku myśli i stresu uczennice z klasy 7a na lekcji wychowania fizycznego uczestniczyły w zajęciach z relaksacji Jacobsona. Ćwiczenia relaksacyjne opierają się na założeniu, że wraz z fizycznym rozluźnieniem mięśni zwiększa się relaks emocjonalny- tym samym ciało staje się wolne od napięć, a umysł spokojniejszy, oczyszczony z natrętnych myśli i niepokojów.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content