Text size: A-A+

Dbamy o zęby

Wszystkie  dzieci z naszej szkoły wiedzą jak dbać o zęby, ale tej wiedzy nigdy za wiele. W związku z tym zaprosiliśmy na zajęcia,  do klas drugich, studentkę Kierunku  Lekarsko-Dentystycznego  Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie  p. Alicję Górską.

Podczas spotkania Pani Alicja w bardzo przystępnej i ciekawej formie tłumaczyła dzieciom jak ważna jest higiena jamy ustnej, do czego doprowadza jej brak i w jaki sposób można pomóc chorym zębom. Wspólnie z dziećmi ustaliła dietę właściwą dla zdrowych zębów i kości. Dzieci dowiedziały się,  co to jest  próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622385Odsłon razem:
  • 120Odsłon dzisiaj:
  • 5888Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content