Text size: A-A+

Code Week w klasie 3b

CodeWeek to inicjatywa promująca naukę kodowania…w różnym wieku i na różne sposoby. Bez barier, bez ograniczeń…z czerpaniem radości i spokojnym odczarowywaniem słowa „kodowanie”.
Po co jest kodowanie? Jak się koduje? Oto niektóre z pytań, jakie trzecioklasiści postawili podczas rutyny Myślenia Krytycznego Most. Dalsze działania przybliżały uczniów do odpowiedzi na postawione pytania. Pracując w grupach zaprogramowali spacer Ozobota po lesie i zbieranie jadalnych grzybków. Na macie układali kod, który wyznaczał drogi do wyrazów z trudnościami ortograficznymi oraz wskazywał prawidłowy wynik dzielenia. Tym razem elementy kodowania i programowania uczniowie wykorzystali do utrwalenia wiadomości przyrodniczych, matematycznych i polonistycznych.
W podsumowaniu lekcji wykorzystano rutynę Drabina Metapoznania. Uczniowie wiedzą, że kodowanie to nie tylko doskonała zabawa, ale bardzo przydatna umiejętność .
Dzięki kodowaniu :
  • rozwijamy umiejętność logicznego myślenia
  • uwalniamy kreatywność
  • uczymy się współpracy w grupie
  • wzmacniamy pewność siebie
  • uczymy się cierpliwości i wytrwałości.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 620950Odsłon razem:
  • 34Odsłon dzisiaj:
  • 4453Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content