Ceremonia Pasowania Uczniów w „Jedynce”

Po raz kolejny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Orła Białego w Świdwinie odbyła się Ceremonia Pasowania Uczniów.

Pierwszoklasiści podczas prezentacji programu artystycznego udowodnili, że posiadają wiedzę o Polsce i swojej szkole. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odpowiedzieli na trudne pytania zadane przez starszą koleżankę z Samorządu Uczniowskiego, dlatego zgodnie z tradycją zostali pasowani na uczniów wypowiadając uroczyste słowa ślubowania, po których otrzymali legitymacje szkolne oraz inne uczniowskie atrybuty.

Koledzy i koleżanki z klas drugich powitali nowych uczniów w szkolnej społeczności wręczając im wykonane przez siebie upominki.

Nie zabrakło także pięknych i słodkich prezentów od Samorządu Miasta i Klasowych Rad Rodziców.

Swoim przybyciem uroczystość uświetnili: Pan Robert Chaiński, Kierownik Wydziału Oświaty Zdrowia Kultury i Sportu Urzędu Miasta Świdwin, Pani Ewelina Tomaszewska, Pan Paweł Wołejszo – Przedstawiciele Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Orła Białego  w Świdwinie.

Pani Anna Lipkowicz, dyrektor szkoły, goście i rodzice przekazali pierwszoklasistom życzenia radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu radosnych chwil wśród  koleżanek i kolegów.

Nad całością ceremonii czuwali wychowawcy: Klasa 1A – Beata Wachowiak, Klasa 1B – Dorota Adamiak oraz Zespół Scrumowy nr 1.

Za wsparcie w organizacji uroczystości dziękujemy Pocztowi Sztandarowemu pod kierunkiem Pani Katarzyny Kosmali, Marii Owsiak – uczennicy klasy 7A reprezentującej Samorząd Uczniowski.

Tekst: Beata Wachowiak.

Zdjęcia: Dorota Adamiak, Beata Wachowiak.