Text size: A-A+

Biologia jest fascynująca!!!

Uczennice z klasy 7a: Hania, Julia i Zosia systematycznie i z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach szkolnego koła biologicznego. Dziewczęta dzielnie przygotowują się do konkursu biologicznego, przeprowadzają doświadczenia oraz uczą się wykonywania preparatów mikroskopowych. Na ostatnich zajęciach uczennice oglądały fascynujące organizmy zaliczane do planktonu słodkowodnego. Widzieliśmy rozwielitki, oczliki, stułbie, wypławki. W tym roku szkolnym dziewczęta wykrywały skrobię w produktach spożywczych, izolowały DNA z liści cebuli, badały wiązki przewodzące w roślinach, wykonywały preparaty z liści cebuli, tulipana. Zachęcam do obejrzenia zdjęć. Warto zwrócić uwagę na filmik pokazujący dafnię oraz zdjęcia z doskonale widocznymi aparatami szparkowymi roślin. Nauczycielka biologii Agnieszka Górska

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content