Text size: A-A+

Bezpieczne zimowe ferie

W grupie 0a odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne, które poprowadziła st. post Karolina Wasylew KPP Białogard, wydział ruchu drogowego. Pani Karolina omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu w czasie wypoczynku zimowego. Przestrzegała również przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Ostrzegła przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic, drzew i zarośli.  Przypomniała zasady postępowania wobec nieznajomej osoby, ale również uświadomiła dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim. Dzieci mogły przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe i jak ważne jest ich posiadanie na odzieży wierzchniej. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały wspaniały prezent – odblaski, dzięki którym będą widoczne na drodze.

St.post Karolinie Wasylew KPP Białogard  dziękujemy za poświęcony czas i dobre, zimowe rady.

 

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 631214Odsłon razem:
  • 157Odsłon dzisiaj:
  • 7178Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content