Przyjazne przedstawienie

Uczniowie klasy 2A, na jednej z wielu lekcji związanej tematycznie z zachowaniem, zgłębiali temat przyjaźni. Ze względu na swoją ważność wzbudził on duże zainteresowanie wśród dzieci. Wszyscy wypowiadali się indywidualnie, podawali konkretne przykłady na czym polega przyjaźń, opisywali kim jest przyjaciel. Przygotowali także ,,przyjazne przedstawienie, po to, aby podkreślić, że nie warto się kłócić. Lepiej żyć w zgodzie, wyjaśniać konflikty bez złych emocji, spokojnie, rozważnie. Jako scenariusz wykorzystali wiersz Pawła Beręsewicza „Na niezgodę życia szkoda” .Wcielając się w bohaterów utworu, swoje role zaprezentowali najpierw w klasie, a potem w klasach ,,0” A, „0”B oraz 1A i 1B. Miny swoich młodszych rówieśników, a także widoczne zainteresowanie świadczyły o tym, że występ podobał się. Mamy nadzieję, że będzie podpowiedzią jak rozwiązywać konflikty.

G. Tyszkiewicz