Text size: A-A+

Zakończenie innowacji w klasie 3a

Pierwszy dzień lata jest wypatrywany przez większość z nas z utęsknieniem, bo zaczyna on okres długich, słonecznych dni, wakacyjnych wyjazdów i większej beztroski. Tym bardziej cieszy fakt, że pierwszy dzień lata możemy obchodzić kilka razy, bo innego dnia może zaczynać się kalendarzowe lato, innego astronomiczne lato, a jeszcze innego lato meteorologiczne. Początek lata astronomicznego rozpoczyna przesilenie letnie. Jest to jednocześnie najdłuższy dzień w roku, a w tym roku wypada on 21 czerwca. Najdłuższy dzień w roku trwa prawie 17 godzin, a najkrótsza w roku noc – ponad 6 godzin. Zaraz po tej dacie, to dzień zaczyna się skracać, a noc wydłużać, ale jeszcze przez parę tygodni możemy cieszyć się późnymi zachodami Słońca, które sprzyjają większej aktywności.

I tak klasa 3A dobrnęła do końca naszej innowacji „NIETYPOWO, ale TOPOWO”, która zakończyła się obchodami Pierwszego Dnia Kalendarzowego Lata. Razem przypomnieliśmy sobie zasady Bezpiecznych Wakacji, a także uczciliśmy ten dzień piknikiem na trawie. Było mnóstwo zabawy i radości. Wszystkim naszym uczniom życzymy Bezpiecznych i Fantastycznych Wakacji!!

 

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 636835Odsłon razem:
  • 36Odsłon dzisiaj:
  • 3369Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content