Text size: A-A+

“Zaczarowana zagroda” odczarowana

,,Zaczarowana zagroda” A. i Cz. Centkiewiczów, to lektura, którą poznaje już kolejne pokolenie. Jest ona ponadczasowa, a zawarte w niej treści żywo interesują dzieci. Zainteresowała również uczniów z klasy 2b.

Dzieci poznały warunki panujące na Antarktydzie i odkryły tajemnicę zaczarowanej zagrody. Zwierzęcy bohater – pingwin Elegancik, wzbudził ogromną sympatię. Drugoklasiści zgłębili wiedzę na temat tych sympatycznych ptaków. Pingwiny znalazły się w wielu odsłonach na pracach plastycznych. Lektura stała się również inspiracją do wykonania makiet zaczarowanej zagrody. Część uczniów zdecydowała się na wykonanie makiet ze styropianu. Zwolennicy klocków LEGO, wykorzystali do budowy makiet klocków z zestawów Lego Edukacja Spike Prime, które szkoła posiada dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości.

Każdy uczeń miał udział w powstaniu makiet. W czasie pracy dzieci wykazały się kreatywnością, świetną organizacją i umiejętnością przydzielania zadań. To kolejny projekt, który niewątpliwie zintegrował klasę.

Anna Kuzio

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 620943Odsłon razem:
  • 27Odsłon dzisiaj:
  • 4446Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content