Text size: A-A+

Wycieczka do Szkółki Leśnej w Kartlewie

W ramach projektu “I Ty zostań EKOprzyjacielem” dzieci z grup zerowych wybrały się na wycieczkę do Szkółki Leśnej w Kartlewie. Celem wycieczki było poznanie pracy leśniczego oraz wzbogacenie wiedzy na temat różnorodności gatunków drzew występujących w polskich lasach. Podczas prelekcji dzieci usłyszały wiele ciekawostek przyrodniczych. Oglądały także małe sadzonki, z których wyrosną piękne drzewa. Miały też okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące rozpoznawania i nazywania drzew i zwierząt. Spacerując po ścieżce edukacyjnej dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając roślin. Pobyt w Szkółce Leśnej wzbogacił wiedzę dzieci o lesie, leśnictwie i ochronie przyrody. Pełni wiedzy i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Zajęcia poprowadziła Pani Monika Wisocka – starszy specjalista służby leśnej ds sprzedaży drewna, Pani Elżbieta Pastuszka – leśniczy gospodarstwa szkółkarskiego Kartlewo, Pani Dorota Pulnik – specjalista służby leśnej ds ochrony lasu i edukacji, rzecznik prasowy. Dziękujemy!

Projekt I Ty zostań EKOprzyjacielem uzyskał dofinansowanie z budżetu „Program Społecznik 2022-2024”. „Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego” #PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik #ProgramSpołecznik

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 636832Odsłon razem:
  • 33Odsłon dzisiaj:
  • 3366Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content