Text size: A-A+

Wojewódzka Konferencja Myślenia Krytycznego

Wojewódzka Konferencja Myślenia Krytycznego 

w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Świdwinie

28 marca 2023r. w naszej szkole odbyła się Wojewódzka Konferencja Myślenia Krytycznego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Świdwin Pana Piotra Felińskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, Pan Bogusław  Ogorzałek oraz Zastępca Burmistrza Miasta Świdwin, Pani Beata Ociepa.

Współorganizatorami konferencji i głównymi prelegentami byli:  ekspert i trener myślenia krytycznego, założyciel Instytutu Krytycznego Myślenia oraz pierwszej szkoły krytycznego myślenia Thinking  Zone w Gdańsku Pan Maciej Winiarek oraz językoznawca i  trener krytycznego myślenia, Dyrektor Instytutu Krytycznego Myślenia, współautorka szkoleń
i kursów krytycznego myślenia dla edukacji i biznesu Pani Katarzyna Winiarek.

W wydarzeniu uczestniczyli Dyrektorzy, Wicedyrektorzy oraz Nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych ze Szczecina, Nowogardu, Pomierzyna, Kołobrzegu, Szczecinka, Ostrowca, Sławoborza, Brzeżna i Świdwina.

Konferencję rozpoczął wykład Pani Katarzyny i Pana Macieja na temat kluczowych kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie oraz idei myślenia krytycznego
w szkołach. Następnie goście mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego, matematyki  i języka angielskiego prowadzonych przez naszych nauczycieli z wykorzystaniem rutyn i narzędzi myślenia krytycznego. Kolejnym punktem konferencji był panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy mogli zadawać pytania dotyczące obejrzanych zajęć i praktycznych aspektów wdrażania narzędzi krytycznego myślenia, na które odpowiadali nasi prelegenci oraz nauczyciele pracujący rutynami.  Była to ciekawa wymiana doświadczeń i okazja do znalezienia inspiracji do pracy edukacyjnej. Na zakończenie spotkania Pani Katarzyna i Pan Maciej zaprezentowali formy współpracy Instytutu Krytycznego Myślenia ze szkołami, zaś uczestnicy mieli możliwość udzielanie informacji zwrotnej na temat konferencji. Oto niektóre z wypowiedzi: „Moje oczekiwania zostały spełnione”, „Nie miałam oczekiwań, jadąc na  konferencję, miłe doświadczenie, zachęcenie do pracy inaczej”, „Zainteresowało mnie do tego stopnia, że spróbuję wdrożyć projekt w szkole”.

Bardzo dziękujemy Państwu Katarzynie i Maciejowi Winiarkom za przyjęcie zaproszenia do udziału w Wojewódzkiej Konferencji Myślenia Krytycznego i pomoc praocwnikom IKM w organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za honorowy patronat i naszym gościom za przybycie. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za przygotowanie przedsięwzięcia promującego pracę naszej placówki.

Mamy nadzieję, że tak jak nasza szkoła wielu z Państwa rozpocznie przygodę z myśleniem krytycznym, bo jest ono ogromną szansą na rozwój edukacji i uczynienie z naszych uczniów wykształconych, samodzielnie myślących ludzi, gotowych mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata i umiejących im sprostać.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 636843Odsłon razem:
  • 44Odsłon dzisiaj:
  • 3377Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content