Text size: A-A+

Warsztaty z pierwszej pomocy w grupie 0a

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy w grupie 0a przeprowadził ratownik medyczny Pan Paweł Chowaniec. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia oraz nabycie i utrwalanie podstawowych umiejętności pierwszej pomocy. Podczas spotkania dzieci poznały procedury zachowania się w niebezpiecznych sytuacjach, w których należy wezwać pomoc oraz obserwowały czynności ratownicze. Nauczyły się wybierać numery alarmowe, a także prowadzić rozmowy z dyspozytorem. Dzieci poczuły się jak mali ratownicy, kiedy pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy misiakom, zakładając swoim kolegom opatrunki z bandaży i plastrów. Dzieci również ćwiczyły pozycję bezpieczną. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt-ratowanie życia. Panu Pawłowi bardzo dziękujemy za niezwykle interesujące i pouczające zajęcia.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 636832Odsłon razem:
  • 33Odsłon dzisiaj:
  • 3366Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content