Text size: A-A+

“Uważność-nasza siła, wielka moc”

Klasa 3a  uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym “Uważność-nasza siła, wielka moc”. Praktykowanie uważności miało na celu nauczyć dzieci koncentracji, spokoju, dostrzegania rzeczywistości na wielu poziomach, świadomości, doceniania siebie i innych, relaksacji. Swoją przygodę uczniowie rozpoczęli od „Oddechu Mocy”. W czasie  zajęć dzieci  mogły się wyciszyć. Uczyły się również minimalizować napięcia oraz koncentrować uwagę. Oczywiście nie zabrakło ciekawej i dobrej zabawy. Oddychaliśmy wykorzystując lusterka i obserwując pojawiającą się na nich parę, a kartki papieru wirowały w rytm naszych oddechów. Uważność to również umiejętność obserwowania tego, co nas otacza. Korzystając z pięknej słonecznej pogody wybraliśmy się na wiosenny spacer, podczas którego dzieci zbierały skarby natury. Następnie po powrocie stworzyły przepiękne wiosenne kompozycje w formie mandali. Uważne ciało i umysł pozwolił dzieciom na ciekawy trening. Zabawa „Podaj dalej” i „Lusterko” były nie lada wyzwaniem. Podczas pierwszej zabawy dzieci gołymi stopami podawały sobie małą piłeczkę oraz woreczek z ryżem. W drugiej zabawie uczniowie musieli bardzo dokładnie i płynnie naśladować swoje ruchy. Dzieci były bardzo skupione a ćwiczenie dało wiele radości i zadowolenia. Relaksacyjka „Wiosenne nasionko” pozwoliła uczniom na ciekawą i wyciszającą zabawę. Dzieci były bardzo zrelaksowane. „Czekalodowa kraina” poruszyła dogłębnie zmysły dzieci. Wyobraźnia działa u każdego na wysokich obrotach. Uczniowie zaprojektowali swoje pudełko czekoladek. Większość z nich wyglądała bardzo realistycznie, aż chciało się je zjeść…mniam. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie nabyli umiejętności dotyczące odczuwania własnego ciała, swoich potrzeb, emocji i myśli. Dowiedziały się, w jaki sposób mogą sobie radzić z problemami oraz jak mogą się zrelaksować. Wpłynęło to na poprawę nastroju i samopoczucia a także na zbudowanie przyjaznej i otwartej atmosfery w grupie.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 636830Odsłon razem:
  • 31Odsłon dzisiaj:
  • 3364Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content