Text size: A-A+

TYDZIEŃ ZDROWEGO ODŻYWIANIA W NASZEJ SZKOLE

Wszyscy wiemy, że odpowiednie żywienie dziecka i osoby dorosłej jest warunkiem prawidłowego rozwoju fizycznego i intelektualnego. Wpływa także na możliwości i wyniki osiągane w nauce i w pracy. Posiłki powinny zapewniać nam odpowiednią ilość energii do zabawy, nauki i pracy. Należy również pamiętać o tym, że składniki spożywanych potraw nie mogą powodować nadmiernego pobudzenia i aktywności. Trzeba także zwrócić uwagę na ilość spożywanego cukru i tłuszczu, aby nie spowodować nadwagi lub otyłości.

Podczas Tygodnia Zdrowego Odżywiania w naszej szkole dzieci mogły uczestniczyć w działaniach i akcjach propagujących zasady zdrowego odżywiania.

W każdej klasie odbyły się prezentacje promujące zdrowy styl życia. Wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania wymagało także rozwiązywanie zagadek wyświetlanych na szkolnej gazetce wirtualnej.

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w akcji „Śniadanie Daje Moc” oraz „Kolorowy Tydzień”, gdzie każdy dzień poświęcony był grupie warzyw i owoców dobieranych kolorystycznie. Dzieci przygotowały także wystawę przestrzennych prac plastycznych „Zdrowa Śniadaniówka”.

Uczniowie klas starszych wzięli udział w teście sprawności fizycznej, bilansie BMI oraz przygotowali wystawę „Piramida Zdrowego Żywienia”. Opublikowana została „Szkolna Książka Kucharska”, która jest skarbnicą przepisów na zdrowe potrawy.

Tydzień Zdrowego Odżywiania był na pewno ciekawy, zdrowy i smaczny!

Tekst: Beata Wachowiak

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622384Odsłon razem:
  • 119Odsłon dzisiaj:
  • 5887Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content