Text size: A-A+

Światowy Dzień Pszczół w klasie 3a

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Nie trzeba lubić miodu, aby los pszczół był nam obojętny. Celem tego dnia jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenia uwagi na zagrożenia dla tych owadów. Warto pamiętać, że pszczoły zapylają aż 77 % gatunków roślin, z których wytwarzane są produkty spożywcze pochodzenia roślinnego. W klasie 3a poznaliśmy pszczelą rodzinę, dowiedzieliśmy się jakie właściwości ma miód, jakie są przyczyny ginięcia pszczół, jak wygląda cykl rozwojowy pszczoły oraz poznaliśmy jej budowę. Na koniec odbyła się słodka degustacja w postaci kanapek z miodem – mniam…

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 636842Odsłon razem:
  • 43Odsłon dzisiaj:
  • 3376Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content