Text size: A-A+

Światowy Dzień Jabłka

„Jabłuszko, jabłuszko, jabłuszko pełne snu. Jabłuszko, jabłuszko, jabłuszko tam i tu”…. W jabłkowej atmosferze minął w naszej szkole czwartek 28 września czyli Światowy Dzień Jabłka.

Od samego rana pachniało jabłkami, które tego dnia były podstawą drugiego śniadania. Na wirtualnej gazetce mogliśmy przeczytać informacje skąd przywędrowało do Europy jabłko oraz wiersze o nim autorstwa naszych uczniów. Na podstawie informacji z gazetki chętni uczniowie mogli wziąć udział w Quizie wiedzy o jabłku. Zwycięzcą została Oliwia z 7a. Długa przerwa upłynęła nam na konkursach. Mamy mistrza szkoły w najszybszym jedzeniu jabłka bez użycia rąk. Wiemy, kto potrafi najszybciej obrać jabłko, kto potrafi zabrać jabłko na nietypowy spacer… czyli przejść długość szkolnego korytarza z jabłkiem na głowie. Na koniec każdy mógł zrobić sobie zdjęcie w szkolnym „fotojabłku”, z którego spoglądał na niego jabłkowy robaczek.

Cieszymy się, że młodzież docenia witaminowe walory jabłek i zjada je nie tylko w dniu ich święta.

 

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 620941Odsłon razem:
  • 25Odsłon dzisiaj:
  • 4444Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content