Text size: A-A+

Spotkanie z pszczelarzem

W ramach projektu “I Ty zostań EKOprzyjacielem” w naszej szkole odbyło się spotkanie z pszczelarzem. Pan Jakub Stępniak z Gospodarstwa Pasiecznego “Stępniak” przekazał uczniom wiele cennych i ciekawych informacji na temat życia pszczół, ich roli w ekosystemie. Dzieci zobaczyły też, z czego składa się ul w pasiece oraz sprzęt pszczelarza potrzebny do jego pracy. Nasz gość opowiadał o różnych rodzajach miodów, a także o innych pszczelich produktach jak: pyłek, pierzga, propolis (czyli kit pszczeli), mleczko pszczele i wosk. Każdy mógł ubrać się w stój pszczelarza. Już teraz wiemy, że to dzięki tym małym owadom istnieje życie na Ziemi, bo pszczółki zapylają wiele roślin, z których później wytwarzany jest wszelkiego rodzaju pokarm. Na końcu spotkania na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – każdy został poczęstowany miodem.

Dziękujemy serdecznie za odwiedziny i przepełnione ciekawostkami zajęcia o życiu pszczół i zawodzie pszczelarza.

Projekt I Ty zostań EKOprzyjacielem uzyskał dofinansowanie z budżetu „Program Społecznik 2022-2024”. „Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego” #PomorzeZachodnie #KARRSA #społecznik

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 636839Odsłon razem:
  • 40Odsłon dzisiaj:
  • 3373Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content