Text size: A-A+

Ślubowanie Klas Pierwszych

21 października 2022r. to dzień, który na pewno na długo zapadnie w sercach naszych pierwszoklasistów. Tego dnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Świdwinie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klas pierwszych. Ślubowanie na ucznia to wyjątkowo ważne wydarzenie w życiu każdego świeżo upieczonego pierwszoklasisty. To symboliczne przejście ze świata beztroskiej zabawy do świata nauki i pierwszych obowiązków szkolnych. Zawierania nowych przyjaźni oraz wstępowania do wspólnoty szkolnej. Rozpoczęcie nauki w szkole jest dużym przeżyciem dla każdego dziecka oraz jego rodziców.

Tego dnia niewątpliwie uczniowie klasy 1a i 1b pod kierunkiem wychowawców p. E.Goździewskiej oraz E. Wierzbowskiej pokazali, że są gotowi na rozpoczęcie tej nowej drogiw swoim życiu. Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną, którą poprowadziła nasza przewodnicząca SU Oliwia Parchoć oraz przemówieniem Pani Dyrektor Anny Lipkowicz. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i wiedzę podczas prezentacji programu artystycznego. W przygotowaniu występów pomogli naszym pierwszakom koledzy
i koleżanki z klas czwartych. Kinga, Paweł, Natalka i Błażej z pełnym profesjonalizmem, powagą, ale i humorem poprowadzili część artystyczną. Pierwszaki tanecznym krokiem w rytm Belgijki rozpoczęły przedstawienie. Dumnie śpiewali, tańczyli i recytowali czym zachwycili gości i dumą napawali serca swoich wychowawczyń. Następnie uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przed pocztem sztandarowym złożyli ślubowanie. Obiecali przy tym godnie reprezentować szkołę, być dobrymi Polakami oraz swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Kolejnym punktem było dokonanie przez Panią Dyrektor pasowania na ucznia naszej szkoły. Po czym uczniowie na znak przynależności do społeczności szkolnej otrzymali legitymacje szkolne. Uroczystość została zakończona życzeniami, wręczeniem pięknych prezentów, które będą pomagały w rozwijaniu umiejętności programowania i kodowania,własnoręcznie
wykonanych zakładek oraz słodkości.

Za wszystkie ciepłe słowa, wsparcie oraz upominki dziękujemy Kierownikowi Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Robertowi Chaińskiemu, Pani Dyrektor Annie Lipkowicz oraz Pani Wicedyrektor Annie Strońskiej, Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom, Samorządowi Uczniowskiemu i uczniom klas drugich. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej
pięknej uroczystości oraz Panu Remigiuszowi Warcholskiemu za nagranie ceremonii. A wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów, zadowolenia i uśmiechu.

Emilia Wierzbowska oraz Elżbieta Goździewska

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622384Odsłon razem:
  • 119Odsłon dzisiaj:
  • 5887Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content