Text size: A-A+

Sąd nad Kasią w klasie 3B

Rutyną MK 12 pytań uczniowie rozpoczęli omawianie książki Miry Jaworczakowej  ,,Oto jest Kasia”. Pracując w grupach ułożyli dokładnie po 12 pytań związanych z lekturą. Następnie przystąpili do ich porządkowania i kategoryzowania. Kolejne lekcje upłynęły na zgłębianiu i sprawdzaniu, na ile pytań znają już odpowiedź. Była to również okazja do oceny postępowania i zachowaniem głównej bohaterki.

Najwięcej jednak emocji wywołało wśród uczniów przeprowadzenie sądu nad Kasią. Byli sędziowie, oskarżyciele i obrońcy, świadkowie oraz Kasia – główna bohaterka książki. Uczniowie świetnie weszli w swoje role. Niektórzy świadkowie odpowiadając na pytania czuli się nieswojo, byli zdenerwowani – jak w prawdziwym sądzie. Dowodów świadczących zarówno przeciwko, jak i za Kasią było bardzo dużo. Oskarżonej Kasi, pomimo błędów, które popełniła dano drugą szansę. Sąd dostrzegł jej zmianę- poprawę ocen, opiekuńczość wobec młodszej siostry oraz naprawę stosunków z koleżankami i kolegami z klasy, i dlatego wydał bardzo łagodny wyrok. Wszyscy popełniamy błędy, najważniejsze, aby wyciągać z nich wnioski  i nie robić nikomu przykrości.

Umiejętność argumentowania i kulturalnego dyskutowania to trudna sztuka, której trzeba się nauczyć. Dobrym i skutecznym sposobem okazała się w klasie 3b zabawa w sąd. Brawo, III B!

Serdecznie dziękujemy Mamie Franka za pomoc w przygotowaniu ,,akt sądowych”.

 

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content