Text size: A-A+

Poznajemy Poznań – klasy 5a i 6a

“Poznajemy Polskę”

19 czerwca odbyła się wycieczka do Poznania.

Uczestniczyły w niej klasy 5a, 6a oraz przedstawiciele 6b i 7a. Jednym z punktów wycieczki była wizyta w Palmiarni. Tam uczniowie podziwiali rośliny lasu równikowego,takie jak: bananowce, palmy kokosowe, storczyki, araukarie, paprocie. Mieli okazję przekonać się, jak bardzo wilgotny i gorący jest klimat równikowy. Pani przewodnik uczyła uczestników wycieczki, jak przetrwać w tak trudnych warunkach, jakie panują w dżungli.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta, przepełnionego zabytkami. Tam odbyła się również historyczna gra edukacyjna, która dostarczyła uczniom wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego. Zabawa przeplatała się z nauką, co sprawiło, że uczniowie nie mieli czasu, żeby się nudzić. Podczas gry jej uczestnicy poznali elementy musztry wojskowej, stroju wojskowego oraz zadania żołnierzy. Na koniec miał miejsce krótki pobyt w jednej z poznańskich galerii handlowych. Wycieczkę zorganizowało biuro Crodea Travell. Serdecznie dziękujemy pani Joannie Zielińskiej za bogatą i ciekawą ofertę wycieczki.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 636842Odsłon razem:
  • 43Odsłon dzisiaj:
  • 3376Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content