Text size: A-A+

Obchody Światowego Dnia Zwierząt w klasie 3a

“Miarą naszej miłości do zwierząt są ofiary,
które jesteśmy gotowi dla nich złożyć”.                                                                    Konrad Lorenz

Światowy Dzień Zwierząt to święto obchodzone 4 października. Do Polski zawitało ono po 62 latach, w 1993 roku. Wszelkie organizowane akcje związane ze świętem mają zwrócić uwagę na nasze zachowanie w stosunku do wszelkich mniejszych czy większych istot. Fundacje i międzynarodowe organizacje wyczulają na bezdomność zwierząt, znęcanie się nad nimi. W większych miastach w Polsce organizowane są imprezy ze schroniskowymi adopciakami, które mają zachęcać do dawania domów psom, kotom, a nawet świnkom czy koniom.

W klasie 3a odbyła się pogadanka na temat bezdomnych zwierząt, sposobów udzielania im pomocy oraz dlaczego warto adoptować zwierzę ze schroniska zamiast je kupować. Uczniowie poznali różne ciekawostki na temat zwierzaków. Dzieci miały także możliwość zaprezentowania zdjęć swoich pupilów.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622386Odsłon razem:
  • 121Odsłon dzisiaj:
  • 5889Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content