Text size: A-A+

Nowa jadalnia w Jedynce

„Dobre jedzenie powinno być prawem, a nie przywilejem” te słowa Alice Waters, amerykańskiej restauratorki i autorki książek o zdrowym odżywianiu, będą nam towarzyszyć podczas spożywania posiłków w pięknej, zielonej i długo oczekiwanej jadalni, której uroczyste otwarcie miało miejsce 7 października 2022 roku w naszej szkole.

W tym bardzo ważnym dla szkolnej społeczności wydarzeniu wzięli udział licznie przybyli goście: Pan Mirosław Majka – Starosta Powiatu Świdwińskiego, Pan Jerzy Anielski – Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Krzysztof Olszewski – Wiceprzewodniczący Rady Miasta  Świdwin, Pan Robert Chaiński – Kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu, Pani  Agnieszka Kucharska, Pan Jerzy Konat, Pan Mirosław Dereń – Radni Miasta Świdwin, Pani Krystyna Zaremba – Emerytowana Dyrektor naszej Szkoły, Pani Joanna Bąkowska – Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 „Pod Topolą” w Świdwinie, Pani Patrycja Wolewicz – Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. ppor. Emilii Gierczak w Świdwinie, Pani Agnieszka Rosińska – Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Lotników Polskich w Świdwinie, Pani Dorota Borowczak – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Osadników Wojskowych w Świdwinie, Pani Dorota Lewandowska – Wicedyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. S. Żeromskiego, Pan Karol Jędraszczyk – Kierownik Centrum Nauki Cordis w Świdwinie, Pani Justyna Wardeńska – Dyrektor Parku Wodnego „Relax”, Pani Wiesława Reszczyńska – Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Świdwinie, Pani Dorota Kajder – Przewodnicząca Rady Rodziców naszej szkoły, Pani Małgorzata Owsiak – Sekretarz Rady Rodziców, Pani Ewelina Tomaszewska – Skarbnik Rady Rodziców, Pan Marcin Czarnecki – Członek Prezydium Rady Rodziców, Pan Robert Greszata, Pan Grzegorz Spychalski – Inspektorzy Nadzoru Budowlanego.

Zaproszeni goście, zgromadzeni uczniowie wraz z wychowawcami oraz przybyli rodzice wysłuchali przemówienia Pani Anny Lipkowicz – Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, która podziękowała Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji naszego wspólnego marzenia, jakim było stworzenie jadalni będącej jednocześnie strefą komfortu i odciążenia psychicznego.

Część artystyczną, nawiązującą do zdrowego odżywiania, zaprezentowali uczniowie oddziałów zerowych, klas młodszych oraz starszych pod kierunkiem Pań: Elżbiety Goździewskiej, Emilii Wierzbowskiej, Joanny Rewińskiej, Martyny Żarnoch, Moniki Świątek, Aliny Kasprzak.

Przygotowaniem sali do uroczystości i dekoracją zajęli się: Edyta Pietrucik i Jarosław Pawelec, zaś doborem muzyki, prezentacją utworu na bum bum rurkach i obsługą sprzętu – Artur Domaradzki.

Występy uczniów zostały wzbogacone licznymi piosenkami oraz układem choreograficznym przygotowanym przez Martę Lipkowicz oraz Katarzynę Kosmalę.

Najwięcej emocji wzbudził jednak ,,przybyły prosto ze Szwecji kucharz”, który razem ze swoimi pomocnikami przygotował dla zaproszonych gości przepyszne desery. Umiejętnościami kulinarnymi wykazali się również zaproszeni goście, rodzice oraz nauczyciele, którzy zmierzyli się w sztafecie kulinarnej przygotowanej przez Panie: Agnieszkę Kucharską, Barbarę Mariak, Mariolę Skoczylas, Magdalenę Rogulską. Podziękowania kierujemy również do absolwentów – Hanny Czapki, Igora Mariaka za przygotowanie deserów jako nagród za udział w sztafecie kulinarnej oraz Pana Karola Radomskiego za kuchenne efekty specjalne z wytwornicy dymu.

Po część artystycznej, goście udali się do szkolnej Strefy Ciszy, aby zapoznać się z prezentacją ukazującą powstawanie jadalni. Prezentację przygotowali: Pani Agnieszka Górska i Pan Krzysztof Kajder. Uroczystość zakończyło symboliczne przecięcie wstęgi.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 ma teraz do dyspozycji przestronną i nowoczesną jadalnię. Ale prawdziwą i najważniejszą nagrodą za wszelkie trudy, które doprowadziły nas do tak pięknego finału, są uśmiechy i zadowolenie na twarzach naszych Uczniów, bo jak określił Jan Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Zdjęcia: Monika Babiak, Jarosław Pawelec.

Tekst: Anna Kuzio, Beata Wachowiak.

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 622384Odsłon razem:
  • 119Odsłon dzisiaj:
  • 5887Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content