Text size: A-A+

Narodowe Święto Niepodległości

„Wolność – to dobro bez zawiści,

Naród – to wolnych ludzi jedność.

Polska – to sen, który się ziścił.

A wszystko to jest – niepodległość”.

(M.Przewoźniak)

 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły świętowali dzień, w którym Polska narodziła się na nowo. Dzień 11 listopada 1918 roku.

Dzisiaj Polska jest w pełni niepodległa. Decyzją Polaków nasz kraj stał się częścią Unii Europejskiej i współpracuje z członkami europejskiej wspólnoty.

Aby uczcić dzień odzyskania niepodległości i wolności, który nadszedł po 123. latach niewoli, uczniowie „jedynki” w odświętnych strojach uczestniczyli w uroczystym apelu. Włączając się w akcję „Szkoła do Hymnu” wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy.

Montaż słowno – muzyczny przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Anny Kuzio, Pani Ewy Marciniak, Pana Jarosława Pawelca. Słuchając wzruszających utworów uczciliśmy pamięć ludzi, którzy stracili życie w walce o niepodległość i po raz kolejny zrozumieliśmy, jak ważne jest posiadanie własnego państwa.

Delegacja uczniów i nauczycieli wraz z pocztem sztandarowym naszej szkoły wzięła udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Beata Wachowiak

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 636843Odsłon razem:
  • 44Odsłon dzisiaj:
  • 3377Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content