Text size: A-A+

Międzyszkolny Konkurs ,,Świdwin moje miasto”

7 marca uczniowie klas III świdwińskich szkół podstawowych po raz kolejny spotkali się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Orła Białego w Świdwinie na Międzyszkolnym Konkursie ,,Świdwin moje miasto”. 

Uczniowie z klas III reprezentujący poszczególne szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy i zmagali się z pytaniami tematycznie związanymi ze Świdwinem. Konkurs jednak przebiegał w formule dydaktycznej gry edukacyjnej, której głównym celem było rozwijanie i wzmacnianie poczucia przynależności do środowiska lokalnego i zintegrowanie uczniów ze świdwińskich szkół. 

Uczestnicy zostali losowo przyporządkowani do poszczególnych drużyn oznaczonych kolorami. W utworzonych zespołach znaleźli się przedstawiciele z każdej placówki. 

W skład komisji oceniającej uczestników konkursu weszli zaproszeni goście: Pan Robert Chaiński, Kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu, Pani Anna Lipkowicz, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Pani Marta Szczygielska – Adamowicz, Nauczyciel PSP nr 2, Pani Julita Berkowska, Nauczyciel PSP nr 3, Pani Dorota Grudzień, Nauczyciel PSP nr 4. 

Podczas udzielania odpowiedzi na wylosowane pytania i podczas rozwiązywania zadań specjalnych zespoły świetnie się bawiły, a komisja konkursowa nie mogła wyjść z podziwu nad ogromną ilością wiadomości o naszym mieście, jaką zaprezentowali uczestnicy. 

Szanowna Komisja z przyjemnością wręczyła równorzędne nagrody każdemu uczestnikowi gry edukacyjnej o Świdwinie.  

Gratulujemy zwycięzcom. 

Dziękujemy Panu Piotrowi Felińskiemu, Burmistrzowi Miasta Świdwin za patronat  nad konkursem. 

Za ufundowanie nagród dziękujemy Urzędowi Miasta Świdwin oraz Radzie Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdwinie.

Dziękujemy Pani Ewie Marciniak, Pani Edycie Pietrucik, Pani Małgorzacie Ziółkowskiej, Panu Jarosławowi Pawelcowi za przygotowanie dekoracji.

Prowadzenie konkursu: Anna Kuzio, Beata Wachowiak, Agnieszka Górska.

Tekst: Beata Wachowiak.

Zdjęcia: Agnieszka Górska, Anna Kuzio, Jarosław Pawelec

 

Autor

Tłumacz:

Wirtualna Gazetka Szkolna

Facebook Pagelike Widget

Licznik Odwiedzin

  • 631220Odsłon razem:
  • 163Odsłon dzisiaj:
  • 7184Odsłon miesięcznie:
Tłumacz »
Skip to content